Ezek többségét a pollen okozza, a pollinózis (pollenallergia) legfőbb kiváltója a pázsitfüvek szénájából kikerülő fűpollen lehet. Ezeknek a növényeknek májusban kezdődik a virágzási időszaka, a meleg szezonban egyre növekedik a pollenkoncentráció a levegőben és egy bizonyos szint után tüneteket okoz. A parlagfű is egyre több egészségügyi problémát okoz, mert sokkal erősebb tüneteket vált ki mint a pázsitfű pollen, és egyre nagyobb területeket foglal el a megyénkben ahogy nyugatról kelet felé araszol.
Az allergiateszteket elég egyszer elvégezni, mert a pollenallergia nem múlik el - derült ki a beszélgetésből. Az orvosok tüneti kezelést alkalmaznak, antihisztamin tartalmú tabletták segítségével, amelyek csökkentik az orrfolyást, a köhögést és a könnyezést is csillapítják. Ha véglegesen szeretnénk megszabadulni, akkor immunoterápiás eljárások során hozzászoktatják a szervezetet az allergének elviselésére.
Ezt sorozatos tablettákkal, illetve vakcinákkal juttatják be a szervezetbe, és mintegy áthangolják annak immunitását. Ez az eljárás azonban egyrészt költséges, amit a biztosító nem támogat, másrészt hosszú ideig tart a kezelés, akár 3-5 évig is. Ugyanakkor nem veszélytelen, súlyos reakciók is kialakulhatnak, csak orvosi felügyelet mellett történhet - fejtette ki az orvos
Egy friss PHARE-projekt keretén belül a nagykárolyi városi kórházban fényterápiával gyógyítják az allergiás betegeket, ultraibolya fénykeverékkel sugározzák be az orrnyálkahártyát, hogy enyhítsék a tüneteket. A kezelés 4-6 alkalomból áll, és tünetmentességet biztosít az illető szezonra. Ezt a lehetőséget bárki ingyenesen igénybe veheti - zárta mondanivalóját az allergológus.